Anname mõned soovitused, kuidas kolimisteenust teie jaoks odavamaks muuta:

1) Et vähendada ajakulu, saate ise koostada nimekirja kolitavatest asjadest.


2) Vastavalt asjade kogusele ja elamispinna korrustele saab algselt välja mõelda kõige optimaalsema lahenduse. Alati ei ole vähe kolijaid parem, sest ajakulu võib olla väiksema kolimismeeskonna puhul oluliselt suurem; millest omakorda võib tuleneda suurem arve, kui rohkemate abiliste puhul. Õige suurusega kolimisauto valik on soodsaks kolimiseks äärmiselt oluline. Väike kolimisauto võib esmapilgul tunduda soodsam, kuid kui tuleb teha mitu sõitu (nt ühest linna otsast teise), siis on ajakulu suurem, kui suure kolimisautoga kolides ja tehes ühe sõidu.


3) Küsi nõu kolimismeeskonna ja transpordi valikul meie käest! Leiame teile kolitava vara mahtu, korruste arvu, vahemaad jm tegureid arvesse võttes kõige optimaalsema lahenduse.

4) Demonteerida lahti suuremad asjad, et oleks turvalisem, kiirem ja parem asju transportida. Suur saepuruplaadist mööbel ei kannata palju tõstmist, seda oleks turvalisem enne kolimist juppideks võtta.

5) Pakkida ära asjad transpordiks, pakkimine võtab palju kauem aega kui te esialgu arvate, sest oma asju kastidesse paigutades leiate igasuguseid põnevaid esemeid, mida te pole võib-olla aastaid näinud, ning siis ikka vaatate neid üle ja nii see aeg kulub.

6) Pakkida karpidesse ja kastidesse, oleks hea kui peale oleks märgitud, kui tegemist on klaasi või õrna asjaga.

7) Voodite madratsid ja pehme mööbli võiks katta kilega, et need ei määrduks.

8) Kindlasti pakkida ära selline mööbel, mille pinnad on läikivad või kriimustustele eriti vastuvõtlikud. Sellised detailid tuleks pakkida mullikilesse. Eriti õrnad kohad on kappide ja detailide nurgad, mis kipuvad kolimisel esimesena kannatada saama. Seetõttu oleks soovitav nurgad ja ääred kaitsta topelt mullikile või lainepapiga.

9) Kapid ja sahtlid tuleks tühjaks teha ning kõik liikuvad detailid, nagu sahtlid ja kapiuksed, fikseerida teibiga kinni. Lahtikäivad osad (riiulid jm) tuleb eemaldada.

10) Alustage asjade pakkimisega juba nädal või paar ennem, siis saate mittevajalikud asjad ära anda või maha müüa ning kõik vajaliku õigeagselt valmis pakkida.

11) Klaasid, portselan ja muu selline õrn kraam paki selleks mõeldud tugevamate seintega kastidesse kasutades lisaks pakkepaberit. Vooderda kast seest pehme paberiga ning rulli igale klaasile, taldrikule ja muu sellisele ümber kohevalt paberit. Seejärel paiguta need ettevaatlikult kasti niiviisi, et sa neid väga tugevasti üksteise vastu ei suruks, samas ei tohi need kastis loksuma hakata.

12) Raskemad asjad paiguta kastis põhja ning kergemad peale. Kindlasti ära paki ühte kasti raamatuid ja õrna portselani.

13) Kolimispäeval tuleb kindlalt hoida ukse ees vaba kohta, et kolimisauto saaks sinna parkida. Ligipääs objektidele on väga tähtis. Näiteks vanalinnas, kus on kitsad tänavad, manööverdamisel omad piirangud, ja piiratud parkimisvõimalused - seal kolime väiksemate kolimisautodega.

14) Aidata ise peale laadida kaupa, kui aeg ja tervis võimaldab.

15) NB! Kolimisteenus võtab tavaliselt alati rohkem aega, kui te seda ette kujutate.